עזבו טרנדים ובחרו מה שפרקטי עבורכם

SharonD-29.11.18-54new

רובנו נוהגים להתפתות לאופנות וטרנדים.

אם זה בלבוש, באוכל , במקומות לטייל

ועל אחת כמה וכמה בעצוב הבית.

אז אני רוצה לדבר על כמה טרנדים מהשנים האחרונות – האם הם גם פרקטים?

כי אני מאמינה שעיצוב פנים ועיצוב הבית , יפים וטרנדים ככל שיהיו חייבים להיות פרקטים.

  1. אי במטבח – כבר שנים שהאי במטבח הוא טרנד שלא נס ליחו , טרנד שאין לקוח שלא רוצה שאכניס לו אי במטבח או חצי אי.

אז לא סתם האי עדיין תופס חלק ניכר בעיצוב המטבח , משום שהוא גם מאוד פרקטי ונוח.

מעבר מקומות האחסון שמכיל האי , למשטחי העבודה הנוספים שהוא מאפשר במטבח , הוא גם אזור של כיף                   משפחתי , מקום בו יושבת כל המשפחה לארוחת ערב, מקום בו יושבים להכין שיעורים יחד, מקום בו יושבים עם               החברה שבאה לקפה. האי הפך למרכז הבית.

חשוב לתכננו כך שיהיה נוח, שהישיבה בו תהיה נוחה ומרווחת , שיהיה מספיק רחב, שייתן מענה אחסון ושיהיה בגודל מתאים לחלל המטבח .

רק אל תשכחו אי לא בכל מחיר , רק אם מתאים בגודל לחלל ורק אם בגודל שהוא עצמו לא ייראה כמשהו קטן ותלוש מהמציאות.

   

  1. חללים פתוחים לעומת סגורים – בהרבה ארצות וגם בתכניות טלוויזיה שאנחנו רואים ניתן לראות שלכל חדר מיועד החלל שלו . המטבח בדלתיים סגורות, חדר המשפחה בחדר סגור, חדר העבודה מוצנע בחדר כלשהו בבית.

בשנים האחרונות החללים נפתחו והפכו לחלל אחד – מטבח שיושב בהמשך הסלון ופתוח לסלון. חדר משפחה שיושב בחלל שליד המטבח, ואפילו פינות עבודה ומחשב שיושבות בחלל המרכזי.

אז האם זה פרקטי? רק אם אתם אנשים מסודרים ויודעים להחזיר כל דבר למקומו, לסדר אחריכם , לנקות את השיש, לצמצם ניירת – רק במקרה הזה הטרנד הזה הופך לפרקטי כי אם לא הבלגן בעיניים חוגג.

  1. עיצוב בשחור – לאחרונה הצבע השחור נכנס מאוד לבתים שלנו , מטבחים שחורים, ספריות בברזל שחור, מדפים שחורים ואפילו ריצוף שחור.

אז לאט לאט עם השחור הזה…. אם הוא מגיע בידית, במסגרת של תמונה , במדף אחד בודד, ברגליים של רהיט – הוא נהדר מוסיף עניין וקונטרסט לעיצוב.

אבל רהיט שלם שהוא שחור – הוא מלכודת לאבק בלתי נגמר – רואים על שחור כל גרגר אבק. אז אם יש מישהו שמתחזק … לכו על זה – זה מקסים!

רצפה שחורה באמבטיה מתמלאת אבנית מהמים.

גם בדים שחורים תופסים המון אבק ואפילו דוהים – מומלץ להימנע מהם בכמות גדולה.

אז מינון נכון של שחור הוא הקסם!

  1. ידיות שקועות – עוד טרנד של השנים האחרונות הוא הידיות השקועות/ המובנות כחלק מהדלת. ידית שקועה היא מקום למצבור של אבק ולכלוך שמצטבר. במיוחד במטבח שם אנחנו נוגעים בידיות לעיתים בידיים מלוכלכות. אז גם במקרה הזה ידיות שקועות בשידה בחדר שינה יותר פרקטיות מאשר במטבח לדוגמא.

אבל אין להתווכח על היופי של מטבח לא ידיות שהכל מובנה בארונות – רק זכרו שיש לתחזק אותו.

אבל לא תמיד צריך להיות או זה או זה  – מצאו את השילוב הנכון שיהיה לכם גם פרקטי וגם טרנדי ומעוצב, גם נוח וגם מדליק, המינון הנכון זה הפתרון!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גלילה לראש העמוד