איך נחסוך כסף בשיפוץ הקיץ הקרוב?

Thomas-SharonD-22.3.16-46new1

לפני ואחרי 

שיפוצים משנים לנו את הבית לעיתים מקצה לקצה.

יש אנשים שמעדיפים לשפץ מאשר לעבור דירה . שוק השיפוצים הישראל הוא נרחב והשיפוצים גדלים מיום ליום.

חשוב להתכונן לשיפוץ בצורה נכונה .

וכמובן לחסוך איפה שאפשר כי זה יכול להיות בור בלי תחתית.

לפני שנעבור חלל חלל ונראה איפה חוסכים.

קודם כל חשובים הדברים הבאים:

  • הכינו תקציב.
  • מה היקף השיפוץ?
  • מתי תרצו לקיימו? האם דחוף או שיש זמן להערך מראש?
  • האם אתם צריכים מעצב או אדריכל?
  • מהי מטרת השינוי ? עיצובי? פרקטי? גם וגם – הצרכים שלכם בעצם.
  • תוכלו להעזר במאמר שלי : איך מתחילים שיפוצים ? שמפרט את ההכנות הנ”ל.

ועכשיו בואו נעבור חלל חלל!

האמבטיות

אמבטיה או מקלחון – העלות של מקלחון יקר יותר מבאמבטיה אבל בטווח הארוך אמבטיות גוזלות הרבה יותר מים- החיטו מה נכון לכם פונקציונאלית.

אריחים – ניתן לשפץ חדר אמבטיה שרובו אריחים זולים , בשוק קיימים היום אריחים לבנים בגדלים שונים שהם לא יקרים, הם בסיס טוב לכל עיצוב חדר אמבטיה, וא נותר לכם לתת את הדגש העיצובי רק ברצפה או רק בקיר אחד – דבר שמוזיל משמעותית את עלות הקרמיקות בשיפוץ.

ארונות אמבטיה – ארונות מוכנים זולים בהרבה יותר מארונות של נגר בהזמנה מיוחדת . נכון שאינם בדיק במידה או בסגנון שרציתם אבל שרוצים לחסוך אפשר להסתפק בהם.

צנרת– שם אל תחסכו בשום פנים ואופן,  בעיקר באינטרפוצים איכותיים שיושבים מובנים בתוך הקיר. ברז לכיור אפשר להחליף יותר בקלות ושם ניתן לחסוך במשהו זול יותר שעדיין יעשה את העבודה.

המטבח

הארונות – יש אופציה להחליף את כל המטבח אם התקציב מאפשר , אבל יש גם אופציה לחדש. דרך אחת זה ע”י החלפת החזיתות בלבד עם נגר, דרך שנייה לצבוע את הדלתות אם הדבר מתאפשר – הקפידו רק לעשות זאת עם צבעי מיומן ( אני עובדת דווקא עם צבעית מקסימה 🙂 .

ארונות 2 – אם בכל זאת החלטת לבחליף מטבח כי גם תרצו לשנות את מיקומו וגם כי המטבח הקיין ממש ישן, אז החומרים השולים יותר הם פורמיאקה לעומת צבע בתנור או החומרים החדשים הקיימים בשוק של יציקות וזכוכיות . כמו כן מטבח אצל נגר בדר”כ זול יותר בכמה אלפים מאשר בחברה. זו גם אופציה.

שיש – השיש הרווח בשוק הוא אבן קיסר , והוא גם הזול ביותר- גם פה יש דגמים יקרים או זולים וצריך לשקול מה מתאים לכם תקציבית ועיצובית.

חיפוי קיר– האופמנה היום לט מחייבת חיפוי קיר ואפשר פשוט לצבוע את הקיר בצבע רחיץ. אם בכל זאת אתם מהמטגנים והבשלנים הכבדים וקשה לכם להתרגל לקונספט בלי חיפוי, ניתן לבחור הקרמיקה חלקה פשוט טגדולה עם כמה שפחות חיבורים – זה הדרך הזולה ביותר לבצע חיפוי שהוא גם יםה וגם פרקטי.

הסלון ובחלל הציבורי

ריצוף – כל כך הרבה אופציות ריצוף יש בשוק שזה מבלבל. לרצף על הקיים זו הדרך לחסכון כספי , גם עבודה קלה וזריזה בלי באלאגן מיותר וגם חוסכים פרוק ועלויות . אופציה נוספת היא פרקט שגם הוא מיושם על הקיים ופרקט סינטטי יכול לעשות את העבודה נהדר שיש מגבלה תקציבית.

הריהוט – אופציה אחת לרפד את הסלון הקיים אם הוא במצב טוב. מעבר לכך קיימות היות רשתות שונות של ריהוט שהמוצרים בהן מתאימים לכל כיס.

תאורה – הקפידו לרכוש גופי תאורה טובים ואיכותיים כאלה שלטווח ארוך יזיקו מעמד וכך גם יחסכו לכם עלויות החלפה. מכירים את המשפט : הזול הוא היקר ביותר. בנוגע לגופי תאורה זה מדוייק.

ריהוט קיים– ניתן למחזר ריהוט קיים, לצבוע ולשדרג, להוסיף כמה כריות צבעוניות לספה הקיימת , לצהוע את שולחן סלון או לייצר מזנון שבנוי רק משני מדפים ועדיין יעשה את העבודה הפרקטית והעיצובית – לא חייבים הכל חדש!

בחרו קבלן טוב

אחד הדברים החשובים בשיפוץ הוא לעבוד עם קבלן טוב ואמין.

כזה שקיבלתם עליו המלצות , שראיתם עבודות שלו , שעומד בזמנים.

חיתמו איתו על הסכם לפני תחילת העבודה , שהכל ברור ואין הפתעות .

הכינו מפרט מסודר מולו כדי שהעבודה תהיה ברורה ( מעצב יכול לעזור לכם בהכנתו כמובן ).

מקווה שתיישמו את כל העצות והטיפים או חלקם.

שנתתי לכם דרך לעבור את השיפוץ על הצד הטוב ביותר.

ואשמח תמיד לעזואר ולהגיע לפגישת ייעוץ שתמקד את השיפוץ עבור הבית שלכם 

בצורה שתתאים לכם .

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
גלילה לראש העמוד