איך מתחילים שיפוץ ובונים רשימת צ’ק ליסט שתעשה לנו את החיים קלים יותר?

אז זהו , החלטתם שהגיע הזמן לשפץ.

נכון שלקח לכם הרבה זמן עד שהחלטתם?

הרבה התלבטויות? מחשבות ? תהיות?

מלא מלא מלא שאלות? איך בכלל ניגשים לזה ? איפה נגור – האם בבית או צריך לצאת מהבית ? האם נעמוד בתקציב שייעדנו לנו ? איזה בעלי מקצוע נבחר? מה כדאי לכלול בשיפוץ? האם להחליף את כל האינסטלציה או רק חלק ממנה ? האם כדאי בכלל לשפץ הכל יחד או קומה קומה ?

בקיצור, כמות השאלות שעולות לנו בראש לפני תחילת שיפוץ לפעמים גורמת לנו להרים ידיים, להתייאש כבר מראש ולהגיד : מה אני צריך את זה בכלל? למה להיכנס לזה ?

הסיפורים ששמעתם על שיפוצים- בור ללא תחתית, זה הורס משפחות 🙂 , ומיליון ואחת משפטים שזורקים לכם באוויר שמוציאים את כל החשק.

אז זהו שלא !!!

אם מתכוננים נכון ומכינים רשימת צ’ק ליסט מסודרת הכל נראה הרבה יותר קל ונכון והכל הרבה פחות מפחיד כמו שזה נראה .

655_article_body_heb_3_2_1518153015
לפני
אחרי

אז איך תתחילו?

  • הכינו לכם רשימה מה אתם רוצים לשפץ, פרטו את הרשימה, כל חדר/חלל מה צריך להחליף, לייעל ולשנות. בעצם פרוגראמה שמתארת אתכם , את אורח החיים שלכם, צרכים של כל אחד מהנפשות בבית והשינויים שאותם אתם רוצים לייצר בשיפוץ.
  • החליטו על זמנים – עד מתי תרצו שהשיפוץ יסתיים או מתי תרצו שהתקיים

 

  • הכינו תכניות של הבית – אם הבית/הדירה ממש ישנים התארגנו על תכניות ממחלקת ההנדסה בעירייה ואם ממש זה גם לא תואם אז הזמינו מודד שימדוד את הנכס ויכין תכניות מדויקות למצב הקיים- זה יעזור לכם אח”כ גם בהכנת תכניות השיפוץ, יעזור בהבנה איפה יש עמודים או קורות. ופה יהיה הזמן לגלות גם אם צריך בעל מקצוע כמו מהנדס שייכנס לתמונה .

 

  • היכנסו לאינטרנט- ראו מה אתם אוהבים – שמרו לכם בתיקיות דוגמאות, השראות. קיימים היום אתרים/אפליקציות רבות כמו פינטרסט, אינסטאגרם וכו’ שניתן בהם לראות רעיונות רבים ולקבל את הכיוון העיצובי שלכם.

 

  • הכינו תקציב- תהיו מוכנים כמה אתם רוצים להשקיע ומה היכולות , כדי שבתחילת השיפוץ תדעו איפה אתם עומדים , איך לא להתפרע ולהיות מוכנים כדי שלא ייווצר מצב של “בור בלי תחתית.”

 

  • אם החלטתם לעבוד מול מעצב – זה הזמן לבחור אחד . תוכלו לבדוק במאמר הזה איך בוחרים מעצב פנים ממש בקלות.  בחרתם מעצב, אז הפרוגראמה והתיקיות השראה שלכם – זה הזמן להעביר אליו את כל מה שהכנתם וכמובן ליידע אותו  בתקציב שלכם .

 

  • מפה הכל יותר קל – המעצב ינווט אתכם לסדר העבודה הנכון , מהעלאת הצרכים שלכם על תכניות במספר אופציות , מציאת פתרונות יעילים וחסכוניים, מציאת פתרונות אחסון , הכנת כתבי כמויות ומפרטי בנייה,  ועד תליית הווילון החדש בבית . המעצב יידאג לעבוד על פי התקציב לאורך כל השיפוץ ויבנה בעצם תקציב שיפוצי.

 

  • במידה ובחרתם לעשות לבד את הדברים – הכינו  את רשימת הקניות בטבלת אקסל מפורטת לפי כל חלל    

 

  • הכינו רשימות של בעלי מקצוע מומלצים לשיפוץ, קבלן, ספק קרמיקה, ספק מטבח, תאורה וכו’. כשיש את כל אלה מסודרים וכבר בחרתם הכל והכל ידוע מראש – אפשר להתחיל לשפץ!

אז נכון שלא נורא כל כך….., הסדר עוזר לנו להימנע מטעויות , להיות מוכנים כמעט לכל תרחיש, להבין איפה אנחנו עומדים ולאן פנינו מועדות.

שיפוץ נעים , שקט ומוצלח!

ואם החלטתם להיעזר במישהו שינווט ,

ינחה ויבנה הכל עבורכם –

אשמח ללוות אתכם יד ביד

לעבר בית חלומותיכם ולעבר שיפוץ רגוע ונעים

 עד המאמר הבא שידבר על בניית תקציב לשיפוץ….

אם אהבתם ותרצו לקבל עוד טיפים, רעיונות וחידושים 

הרשמו לרשימת התפוצה שלי , ממש כאן ונהיה בקשר 🙂

גלילה לראש העמוד